Kdyby nebylo té klavírní hudby v kombinaci se zvuky z jízdy, kde především zaujme krásné „cvrčení“ volnoběhu, tak by to byl pouze další z mnoha povedených bikových filmečků.

rob lutter

Rob Lutter vyrazil v roce 2011 na svém kole z Londýna na východ. Jeho jediný cíl je neustále šlapat do pedálů až do doby, kdy objede svět a vrátí se zpátky do Velké Británie. Svoji cestu dokumentuje tak, jak to umí nejlépe – zajímavými články a nádhernými fotografiemi (Instagram, Tumblr). Když se dívám na Robovy příspěvky, nemůžu si nevzpomenout na podobnou cestu našeho Víti Dostála.

Rob Lutter

Číst dále

Je před námi víkend. Tak to prostě vypni a vypadni ven, jak se říká v tomto krátkém filmu od Petra Slavíka.

Šikovný Pawel Kozlowski (Swanski) maluje kolo pro varšavskou cyklokavárnu Dwa Osiem.

Jak už se tu jednou psalo, Patrick Seabase rád „studuje“ kopce na furtošlapu. Tentokrát na ostrovech Gran Canaria a Tenerife.

Giro2015-stage 4

Giro je v plném proudu a je doslova nabité strhujícími momenty. Jedním z nich byl vynikající výkon Davide Formola ve čtvrté etapě a následný spurt Simona Clarka. Clark na chvíli zapomněl na odskočeného Formola a oslavoval etapové vítězství, které ho ovšem minulo. Satisfakcí mu ale byl růžový trikot vedoucího jezdce Gira a to není vůbec špatné.

Ilustrace od Thomase Slatera pro Manual For Speed.

I tým Sky je naladěn vánočně.

Parádní printy s cyklistickou tematikou v duchu: „Jsi to, na čem jezdíš.“

Rapha představuje svou novou kolekci pro podzim a zimu v drsném Norsku.

Naposledy se zde objevilo video, kde Danny MacAskill „hopsal“ po Skotsku. Tentokrát se můžete ponořit do Dannyho mysli.

Rob Trnka je český fotograf a cyklista, který se stal hlavním námětem krátkého filmu ze série DEDICATED, jejímž autorem je také zajímavá osoba, a to René Eckert. Jak stojí na Reného webu: „Life is not a race. Take it slower. Hear the music before the song is over.“

Asi se ptáte, co je Bealach Na Bà… Tak se nazývá (v gaelštině) průsmyk ve Skotsku, kterým prochází 3. nejvýše položená skotská silnice podobná těm alpským. Leží nedaleko ostrova Skye a jelikož některá stoupání se mohou chlubit úhlem 20°, pánové z 5th Floor a The North Race se vydali na společnou jízdu. Na furtošlapech samozřejmě.

150 km, 22 týmů (smíšených šestic), 3900 m stoupání a z toho 15 km na nezpevněných cestách. To je Rapha Gentlemen’s Race v Melbourne (v Austrálii). Více informací (v angličtině) najdete zde.

Patrick je už známý svou láskou zdolávat kopce na furtošlapu a Galibier není jeho prvním počinem. A tak přikládám ještě další krátký film z průsmyku Stelvio.