The Grand Tour Cookbook

Hannah Grant (@dailystews), šéfkuchařka z Kodaně, připravuje výtečné pokrmy pro profesionální stáj Tinkoff-Saxo už od roku 2011. Své gastronomické zkušenosti se rozhodla zvěčnit v kuchařce pro každého cyklistu, který to myslí se zdravou a vyváženou stravou vážně. Její žlutá (jak jinak) kniha obsahuje recepty na 350 stranách a je doplněna o poznámky profesionálních závodníků, mimo jiných i Romana Kreuzigera a Petra Sagana. Kuchařku psanou v angličtině je možné (před)objednat na adrese: www.hannahgrantcooking.com/#!book/.

Aktualizace: Kniha je k mání i v českém vydání pod názvem „Kuchařka Grand Tour“.

Číst dále

It is by riding a bicycle that you learn the contours of a country best, since you have to sweat up the hills and coast down them. Thus you remember them as they actually are, while in a motor car only a high hill impresses you, and you have no such accurate remembrance of country you have driven through as you gain by riding a bicycle.

Ernest Hemingway

REPETE cycles

Dělá mi radost, když vidím, že v Čechách přibývají cykloaktivisté jako lidé z pražského REPETE cycles. Nevím o REPETE cycles mnoho, ale líbí se mi jejich počínání. REPETE cycles se věnují oživováním starých kol a z toho, co jsem zahlédl na jejich Facebook profilu, umí i uvařit rám. A za povedenou vizuální identitou REPETE cycles stojí Anežka Cíglerová. Jen tak dál!

20 reasons to love cycling (autor: Dave Walker)

Mohu jen souhlasit… Dave Walker (britský kreslíř a cyklista) má v portfoliu i další vtipné ilustrace na téma „cyklistika“, které najdete zde.

Google a Tour de France

Google překvapil a připomněl nám, že právě dnes začíná 100. ročník Tour de France.

Rapha pro Team Sky Rapha pro Team Sky

Že Rapha bude oblékat Team Sky, se už nějakou dobu vědělo. Teď je nová kolekce pro Team Sky venku a dle mého názoru se povedla. Profesionální cyklistika bude o trošku stylovější. Celý lookbook s fotografiemi od talentované Emily Maye si můžete prohlédnout zde. A další informace ke kolekci pro Team Sky najdete zde.

Ani přes svátky nemusíte věšet kolo „na větev“. Využijte pár dní volna a vyražte na sváteční jízdu. Mějte se krásně a opatrujte se.

LeBikes

Na níže uvedených fotkách vidíte spokojené cyklisty, kteří mají jedno společné… Všichni jezdí na kolech, kterým vrátil lesk a slávu Vítek z LeBikes. Kdo by taky chtěl jezdit na ošklivém kole. Jak se můžete sami přesvědčit na stránkách LeBikes, cena renovovaného kola je rozumná. LeBikes je jedním z míst, které vám pomohou se stylově vrhnout do víru města na krásném „novém“ starém kole.

Číst dále

Už jsme tu psali o poličce na kolo i o věšáku na kolo, ale oba výrobky byly poměrně drahé. Jestli se vám doma válí stará silniční řídítka a představec, pak se můžete inspirovat věšákem na kolo, který si postavil Kyle Wilson. Kylův věšák je originální a levný. K omotání řídítek použil starou duši a jako koncovky řídítek zátky z korku, což znamená vypít dvě láhve vína třeba během příjemného večera s přáteli. Celý Kylův návod a další fotografie najdete zde.

Maďarský obchod s komponenty Csepel Royal se pravděpodobně inspiroval některým ze vzorníků Pantone a připravil ucelené sady dílů v mnoha barvách. Až z toho jdou oči kolem…
Nedávno jsem narazil na zajímavý projekt Trail-Busters, za kterým stojí cyklista a fotograf Petr Slavík. Tým Trail-Busters navštěvuje pro horskou cyklistiku zajímavé lokace a Petr Slavík odvádí opravdu dobrou práci dokumentováním jednotlivých výprav. Přesvědčte se sami a navštivte stránky Trail-Busters.

Další povedená videa najdete na Petrovo Vimeo účtu.

Na Cycling Tips se objevil pěkný článek o tom, jak by se měla i neměla nosit cyklo čapka. Článek je anglicky a přečíst si ho můžete zde.

Fotografie ze stránek Cycling Tips.

The Work Cycle je zajímavý web, který dokumentuje vliv dojíždění na kole respektive kol na pracovní prostředí. Navštivte stránky The Work Cycle a podívejte se, jak to vypadá ve firmách, kde se to jen hemží cyklisty. Jezděte do práce na kole!

Agentura Grand Public ve švédském Jönköpingu. Fotografie z webu The Work Cycle.

Mapa ze stránek EuroVelo.

EuroVelo je projekt, jehož cílem je vybudovat síť cyklistických stezek napříč Evropou. Hotových je 45 000 km z plánovaných 70 000 km cyklostezek. Je to výborný počin.

Dnes nám byl doručen krásný pohled z New Yorku, který nám poslala kamarádka. Udělal nám velkou radost. Děkujeme!