rob lutter

Rob Lutter vyrazil v roce 2011 na svém kole z Londýna na východ. Jeho jediný cíl je neustále šlapat do pedálů až do doby, kdy objede svět a vrátí se zpátky do Velké Británie. Svoji cestu dokumentuje tak, jak to umí nejlépe – zajímavými články a nádhernými fotografiemi (Instagram, Tumblr). Když se dívám na Robovy příspěvky, nemůžu si nevzpomenout na podobnou cestu našeho Víti Dostála.

Rob Lutter

Číst dále

Festka na NAHBS 2013 Festka na NAHBS 2013

Fotografie Johna Watsona z výstavy NAHBS (North American Handmade Bicycle Show = Severoamerická výstava ručně vyráběných bicyklů), která se konala v Denveru (USA), zachycují hlavové trubky rámů a jejich stvořitele. A mezi fotografiemi nechybí ani Festka. Celou fotogalerii najdete zde.

Světový pohár v cyklokrosu v Plzni

Plzeň včera hostila po Táboře druhý závod Světového poháru v cyklokrosu a já jsem se byl na skok podívat na závod elitní kategorie mužů. Sobotní počasí připravilo závodníkům krásné bahýnko, a tak to pánové neměli vůbec lehké. Ale jak tomu už poslední dobou (a bez Štybara) bývá, závod ovládli Belgičané, kteří obsadili prvních sedm míst. Suverénním vítězem se stal úřadující mistr světa Niels Albert, za nímž se umístili Klaas Vantornout a Kevin Pauwels. Sven Nys skončil na 6. místě. Z našich jezdců se umístil nejlépe Radomír Šimůnek, a to na 14. místě. Další postřehy ze závodu si můžete přečíst např. na stránkách ČT (s novým ošklivým logem) a výsledkovou listinu najdete zde.

Číst dále

Rapha Cycle Club London

Minulý týden jsem se krátce ocitl v olympijském Londýně a kromě jiného jsem si vzpomněl na značku Rapha, která je na těchto stránkách zmiňována možná až příliš často. A tak jsem navštívil londýnský Rapha Cycle Club. Musím se ale přiznat, že jsem netušil, že byl otevřen teprve 21. 7. (přibližně tři týdny před mou návštěvou). A tak mám pro vás nový příspěvek s malou dávku fotografií z Rapha Cycle Club London.

Číst dále

Včera se v Praze uskutečnila jedinečná akce – Velká jarní cyklojízda. I za deštivého počasí se ulicemi Prahy valila velká spousta milovníků cyklistiky a tentokrát to byli řidiči aut, kdo musel dávat přednost. Samozřejmě jsme se také zúčastnili a při té příležitosti jsme i párkrát zmáčkli spoušť fotoaparátu.

Chováte-li kromě lásky k cyklistice i úchylku na kavárny, takoví lidé opravdu existují, mám pro vás tip. OK, je v tom malý háček. Budete muset jet do Stockholmu, kde jsem objevil Bianchi Café & Cycles. Jak sám název napovídá, tato nádherná kavárna je spojena s prodejnou legendárních kol Bianchi. Dekorace kavárny se nese v duchu této značky a kola v ní figurují jako dekorační prvek. Kávu si můžete vychutnat přímo v obchodě,  zatímco se mechanici postarají o vašeho miláčka. Je to troška Itálie ve Švédsku.