Šikovný Pawel Kozlowski (Swanski) maluje kolo pro varšavskou cyklokavárnu Dwa Osiem.

Giro2015-stage 4

Giro je v plném proudu a je doslova nabité strhujícími momenty. Jedním z nich byl vynikající výkon Davide Formola ve čtvrté etapě a následný spurt Simona Clarka. Clark na chvíli zapomněl na odskočeného Formola a oslavoval etapové vítězství, které ho ovšem minulo. Satisfakcí mu ale byl růžový trikot vedoucího jezdce Gira a to není vůbec špatné.

Ilustrace od Thomase Slatera pro Manual For Speed.

Parádní printy s cyklistickou tematikou v duchu: „Jsi to, na čem jezdíš.“

Bicycle Pre-Ride Checklist od Aarona Kuehna

Bicycle Pre-Ride Checklist od Aarona Kuehna. PDFko s checklistem si můžete od Aarona koupit za pouhou babku (tedy dollar) a sami si vytisknout. O Aaronovi tu už padla zmínka, a to ve spojení s krásným Bicycle Typogramem.

Who could this legendary cyclist be? od The Magnificent Octopus

Andy Arthur je autorem těchto fantastických ilustrací. Andy pochází z Edinburghu ve Skotsku a jeho láska k cyklistice se projevuje i v jeho práci. Andyho díla jsou také známy pod přezdívkou Magnificent Octopus.

Číst dále

Ride my Bike je originální a svěží font od Latinotype. Font si můžete prohlédnout a koupit na stránkách MyFonts.

Maartje Hoogland

S probíhajícím mistrovstvím světa v cyklistice není vhodnější doby pro tyto šaty. Autorkou těchto skvělých šatů je Maartje Hoogland z Nizozemska a koupit je lze zde.

Maďarský obchod s komponenty Csepel Royal se pravděpodobně inspiroval některým ze vzorníků Pantone a připravil ucelené sady dílů v mnoha barvách. Až z toho jdou oči kolem…
Mladý a velice nadaný designér Yeong Keun Jeong ze Soulu přišel s nápadem, jak prakticky využít prázdný trojúhelník u klasického rámu. S pomocí pružného popruhu a protiskluzových nálepek ze silikonu si může každý na svém kole vyrobit úložný prostor přesně podle svých představ. Nepodařilo se mi zjistit, zda se dá tento produkt koupit, ale asi by nebylo nemožné si ho vyrobit.

Fotky reelu z webu autora Yeong Keun Jeonga.

Na fotografiích ze stránek Outlier jsou kalhoty 4Season OG Pant.

Pokud neznáte značku Outlier, tak se jedná o výrobce oděvů z New Yorku. Outlier vznikl, protože spoluzakladatelům chyběly na trhu oděvy, se kterými by mohli denně dojíždět na kole a přitom se nemuseli v práci převlékat. Takové oděvy musí vypadat skvěle (dostatečně formálně a ne jako sportovní oblečení), musí odolávat oděru, vodě a špíně, ale být také dostatečně prodyšné. A to přesně vyrábí Outlier. Jejich výrobky jsou promyšlené od střihu až po materiály. Mezi jejich produkty patří: kalhoty, košile, kraťasy, bundy, batoh, boty a čepice. A přibyly i jedny dámské kalhoty.

V následujícím videu vypráví spoluzakladatel Abe Burmeister příběh vzniku značky Outlier a popisuje jejich filosofii.

Video Abe Burmeister: How I Built A Fashion Brand With No Experience, Just Punk Rock Spirit (And The Web) od Piers Fawkes.

Holandská dvojice Krijn Christiaansen a Jeroen Bruls ze studia HiMom chytře spojily dvě pro cyklistu velmi důležité věci, a sice stojan na kolo s pumpičkou. Osm takovýchto pump-stojanů s názvem Airgo umístili ve městě Ypenburg. Cílem projektu, jak sami říkají, bylo podpořit setkávání a seznamování sousedů, zatímco si nafukují kolo.

V posledních letech se objevila spousta „garážových“ výrobců kol a myslím, že stále získávají na popularitě. Bostonská partička Firefly Bicycles vyrábí překrásné titanové a ocelové rámy i komponenty. Jejich designový cit a smysl pro detail je vyjímečný, což se dá říct i o ceně produktů Firefly – titanový rám přesně dle vašich požadavků a rozměrů si můžete nechat udělat už od $4000.

Podívejte se na výtvory z dílny Firefly Bicycles. Fotografie z oficiálních stránek a blogu na Tumblru.

Ukázka z objednávkového formuláře (pdf) na silniční rám.

A jedno video nakonec.

Už jsme tu psali o poličce na kolo. Dnes tu mám pro vás stylový věšák na kolo s názvem The Bike Valet. Nápad vznikl z prosté nutnosti šikovně uskladnit kolo v malém bytě a výsledekem je vysoce praktický a přesto krásný výrobek. Věšák si můžete objednat zde.

Fotografie z Kickstarter stránek projektu The Bike Valet.