Giro2015-stage 4

Giro je v plném proudu a je doslova nabité strhujícími momenty. Jedním z nich byl vynikající výkon Davide Formola ve čtvrté etapě a následný spurt Simona Clarka. Clark na chvíli zapomněl na odskočeného Formola a oslavoval etapové vítězství, které ho ovšem minulo. Satisfakcí mu ale byl růžový trikot vedoucího jezdce Gira a to není vůbec špatné.

Ilustrace od Thomase Slatera pro Manual For Speed.

Google a Tour de France

Google překvapil a připomněl nám, že právě dnes začíná 100. ročník Tour de France.

Festka na NAHBS 2013 Festka na NAHBS 2013

Fotografie Johna Watsona z výstavy NAHBS (North American Handmade Bicycle Show = Severoamerická výstava ručně vyráběných bicyklů), která se konala v Denveru (USA), zachycují hlavové trubky rámů a jejich stvořitele. A mezi fotografiemi nechybí ani Festka. Celou fotogalerii najdete zde.

Světový pohár v cyklokrosu v Plzni

Plzeň včera hostila po Táboře druhý závod Světového poháru v cyklokrosu a já jsem se byl na skok podívat na závod elitní kategorie mužů. Sobotní počasí připravilo závodníkům krásné bahýnko, a tak to pánové neměli vůbec lehké. Ale jak tomu už poslední dobou (a bez Štybara) bývá, závod ovládli Belgičané, kteří obsadili prvních sedm míst. Suverénním vítězem se stal úřadující mistr světa Niels Albert, za nímž se umístili Klaas Vantornout a Kevin Pauwels. Sven Nys skončil na 6. místě. Z našich jezdců se umístil nejlépe Radomír Šimůnek, a to na 14. místě. Další postřehy ze závodu si můžete přečíst např. na stránkách ČT (s novým ošklivým logem) a výsledkovou listinu najdete zde.

Číst dále

Two Hills Suicide

Sobotu 29. 9. 2012 si zapište do kalendáře, neboť se v Praze koná alleycat závod s názvem Two Hills Suicide. Bajkazyl je místem startu i cíle a zúčastnit se můžete na jakémkoliv kole. A nebude chybět ani afterparty. Další informace najdete na oficiálních stránkách.

 

Máme za sebou Tour de France, kterou díky Bradleymu Wigginsovi, Chrisu Froomovi a také Marku Cavendishovi opanovaly britské barvy. Před námi je další cyklistický svátek, 30. letní olympijské hry v Londýně. Abyste věděli, kdy se v létě vyplatí zapnout televizi, přikládám rozpis cyklistických disciplín na OH (časy platí pro ČR).

Číst dále

Obrázek z FB stránek Velomarketu.

19. května proběhne v Praze cyklistický blešák. Mohly by se tam objevit zajímavé věci, anebo můžete sami něco nabídnout k prodeji či dražbě. Detailní informace najdete zde.

Ilustrace z blogu believe-belong.tumblr.com. Autorem plakátu je Vincent Vermeij.

Dnes odpoledne začíná první ze tří Grand Tour, závod, který se pojede již po 95té a jehož historie se datuje už více než 100 let. Závod kolem Itálie startuje prologem v dánském Herningu, rodišti nejlepšího silničáře této země, Bjärna Riise. Další dvě etapy se ještě odehrají ve Skandinávii a po dni volna se cyklisté konečně objeví na silnicích slunné Itálie a doslova touto etapou prolétnou, protože se utkají v týmové časovce.

Parádní přehled letošního Gira připravil Lukáš Klouček na Šaltr.cz, aktuální informace můžete průběžně sledovat na RoadCycling.cz, přímé přenosy jsou dostupné na Steephill.tv a nemůžu vynechat odkaz na oficiální stránky Giro d’Italia.

Letos je velice žhavým želízkem v ohni Roman Kreuziger, který si sestavil tým pomocníků a cití se ve velice dobré formě, což také průběžně před Girem dokazoval. Nezbývá tedy než doufat v co nejlepší výsledek a držet palce jak „Křižákovi“, tak Honzovi Bártovi.

Dnes ve 14:30 se na litoměřickém Mírovém náměstí seřadí na startovní pásku největší nadějě světové juniorské cyklistiky. Uskuteční se zde již 41. ročník mládežnické verze slavného Závodu míru. První etapa startuje i končí v Litoměřicích a je dlouhá téměř přesně 100km. V pátek dopoledne prověří cyklisty jízda proti chronometru v Třebenicích a odpoledne se pojede z České Lípy do Roudnice nad Labem. V sobotu se cyklisté přes cínovec dostanou až do Německa, kde je čeká cíl v Dippoldiswalde. A poslední nedělní etapa uzavře celý podnik v Terezíně.

Fotografie z webu ZMJ.

Tradice závodu se datuje už od roku 1959, ale v průběhu let došlo k zániku a obnovení mládežnického Závodu míru. V tabulce vítězů můžete najít i taková jména světové cyklistiky jako jsou např. Fabian Cancellara, Denis Menshov nebo náš Roman Kreuziger. V letošním ročníku se objeví dresy 20 národních týmů a to i mimoevropských – výběr USA, Kazachstánu i Ruska.

Budeme našim klukům (Urbášek, Matějů, Fiala, Kukrle, Doležel a Vakoč) držet palce a sledovat jejich výkony.

Další informace včetně map jednotlivých etap najdete na oficiálních stránkách ZMJ.

Video Robert Štěrba X Pedal Project od Pedal Project.

Rámy z dílny Roberta Štěrby patří bezesporu mezi ty nejkvalitnější, které si lze nechat u nás vyrobit. Pokud vám jméno Štěrba opravdu nic neříká, navštivte tuto stránku. Video vzniklo ve spolupráci s pány z Pedal Projectu a dokumentuje Miloše Ouborného při stavbě rámu.

U tohoto videa nezůstalo a minulý rok Pedal Project ve spolupráci s Robertem Štěrbou vydávají limitovanou sérii dráhových rámových setů. Detailní fotky naleznete zde a rámový set můžete koupit zde. Následující video originálním způsobem prezentuje stavbu kola s tímto rámovým setem.

Video Šterba X PP – Build Off od Pedal Project.

Pedal Project se Štěrbou připravují další rámový set s názvem Iconic 2012, který však ještě nebyl oficiálně zveřejněn, ale můžete shlédnout video z jeho lakování. Jeho stavba je pravděpodobně zachycena na prvním videu tohoto příspěvku.

Video Robert Štěrba X Pedal Project – Iconic 2012 od Pedal Project.

A teď malý tip na akci… Pedal Project společně s Hot Dog Cycles a OKOLO otevírají ve čtvrtek 26. 4. své nové prostory s názvem Headquarters. Více informací o opening party najdete zde.

Včera se v Praze uskutečnila jedinečná akce – Velká jarní cyklojízda. I za deštivého počasí se ulicemi Prahy valila velká spousta milovníků cyklistiky a tentokrát to byli řidiči aut, kdo musel dávat přednost. Samozřejmě jsme se také zúčastnili a při té příležitosti jsme i párkrát zmáčkli spoušť fotoaparátu.

Ve čtvrtek 19. 4. se v Praze jede Velká jarní cyklojízda. Sraz je v 18:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem. Více informací naleznete zde.

A když už jsme u té Prahy, tak milovníci módy a designu mohou navštívit festival CODE:MODE, který začíná také ve čtvrtek 19. 4. CODE:MODE je několikadenní přehlídka nezávislé módy a autorské tvorby.